loading...

کادو سرا

با استوری اینستاگرام آشنا هستید؟ حد می‌دانید در استوری اینستاگرام می‌توانید نوشته‌های دلخواه بنویسید! همچنین چه بسا در استوری کسان سایر نوشته‌ها را با رنگ و حتی فونت‌های متفاو

تغییر رنگ و فونت متن در استوری | آموزش اینستاگرام

نازنین بازدید : 11 دوشنبه 07 تير 1400 نظرات (0)

با استوری اینستاگرام آشنا هستید؟ حد می‌دانید در استوری اینستاگرام می‌توانید نوشته‌های دلخواه بنویسید! همچنین چه بسا در استوری کسان سایر نوشته‌ها را با رنگ و حتی فونت‌های متفاوت دیده‌اید و این سوال برایتان پیش آمده که چگونه می‌توانید رنگ و فونت متن استوری اینستاگرام را تغییر داد. اینستاگرام قابلیت‌های زیادی در برگزیدن کاربران خود پیمان دیتا است و خوشبختانه برای سلیقه‌های متفاوت کسان هم قابلیت‌های مختلفی برپایی کرده است. احد از قابلیت‌های زیاد جذاب و کاربردی قابلیت تغییر فونت اینستاگرام است. در واقع کاربران به راحتی می‌توانند فونت و رنگ نوشته‌های استوری خویش را بر بنیاد سلیقه خویش تغییر دهند. استوری اینستاگرام یکی از کاربردی‌ترین و جذاب‌ترین قابلیت‌های این اپلیکیشن است و کاربران هم به پیگیری ایجاد استوری‌های جذاب‌تر هستند. فونت و رنگ نوشته پس از عکس استوری نظر کاربران زیادی را جلب می‌کند. در این مقاله هدف داریم به بررسی تعلیم تغییر فونت اینستاگرام در دسته استوری بپردازیم الی بتوانید نظر کاربران را بیشتر جلب کند؛ مخصوصاً اگر صفحه اینستاگرام شما مربوط به یک کسب‌وکار است، این مسئله در افزایش تعامل کاربران کارایی زیادی دارد. اگر حاضر هستید، در پیوسته مطلب با ما و آموزش تغییر فونت اینستاگرام در تقسیم استوری به اتفاق باشید!

 

تغییر فونت اینستاگرام در دسته استوری
شاید ندانید ولی ۴ استایل گوناگون برای تغییر فونت اینستاگرام در تقسیم نوشته‌های استوری وجود دارد. به راستی اینستاگرام به شما این قابلیت را ارائه می‌کند که بتوانید متن موردنظر خود را با ۴ فونت گوناگون بنویسید! هر یک از فونت‌ها استعمال و زیبایی خاص خود را دارند و متعلق به مهم‌تر، مخاطبان هر فونت با هم متفاوت هستند؛ مثلاً بعضی فونت‌ها برای صفحاتی که مخاطبان درگذشت دارند بهره‌گیری می‌شوند ولی بعضی فونت‌ها عقیده خانم‌ها را بیشتر جلب می‌کنند. یک فونت که به چهره پیش‌فرض هستی دارد و معمولاً همان فونت موبایل شما است! این فونت با عنوان فونت کلاسیک (Classic) در اینستاگرام شناخته می‌شود و در بخش تغییر فونت اینستاگرام با همین نام قابل نگریستن است. ولی علاوه بر این، ۴ فونت جذاب سایر هم هستی دارند که در این دسته به بررسی آن‌ها می‌پردازیم

 

 

تغییر رنگ و فونت متن در استوری

 
فونت اول) فونت Modern، یک فونت مدرن و رسمی برای نگارش متن‌های رسمی                
پس از فونت کلاسیک، دومین فونتی که با تغییر فونت اینستاگرام می‌بینید، فونت امروزین است. این فونت نسبت به فونت کلاسیک کمی بزرگ‌تر است و برای نوشتن متن‌های رسمی کاربرد دارد! البته این فونت برای متن‌های فارسی کمتر بهینه‌سازی شده است ولی اگر قصد نوشتن یک متن انگلیسی و رسمی دارید، این فونت گرد از بهترین انتخاب‌های شما برای تغییر فونت اینستاگرام در بخش متن‌های استوری است. پیشنهاد می‌کنم برای یک بار هم که شده، آن را در بخش استوری‌های خویش کاربرد کنید الی کارایی آن را بر روی افزایش تعامل کاربران ببینید. در پسین لازم است بدانید این فونت کمی حالت برجسته (Bold) دارد ولی خواندن آن برای کاربران خسته‌کننده نیست! می‌توانید برای کسب‌وکار امروزین خود به راحتی از این فونت استفاده کنید.

فونت دوم) فونت Neon، یک فونت جذاب برای استفاده در صفحاتی با مخاطبان خانم
بعد از دو فونت شناسایی شده، با کلیک بر روی دسته تغییر فونت اینستاگرام در استوری این فونت در دسترس شما قرار می‌گیرد. با استفاده از این فونت به راحتی می‌توانید متن‌های خود را جذاب‌تر کنید! با نوشتن یک متن و گزینش این فونت، اطراف نوشته شما براق‌تر شده و نوری در گوشه ها-کناره ها آن ظاهر می‌شود. البته مخاطبان این فونت‌ها معمولاً خانم‌ها هستند و اگر یک صفحه با مخاطبان بانو دارید، قطعاً مخاطبان شما از استوری شما لذت می‌برند و تعامل استوری‌های شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. همچنین اگر صفحه شما یک صفحه سرگرمی است و احتیاج به افزایش جذابیت استوری‌های خویش دارید، با خیالی راحت می‌توانید از این فونت کاربرد کنید و کارایی آن را در صفحه خود ببینید.

فونت سوم) فونت Typewriter، یک فونت ریز ولی حرفه‌ای برای نوشتن‌ متن‌های عمومی
یکی دیگر از فونت‌هایی که ساده است اما استوری شما را جذاب می‌کند، فونت Typewriter است که با به کارگیری آن می‌توانید متن‌های عمومی بنویسید. اگر مدیریت یک صفحه ساده یا شخصی را برعهده دارید، این فونت کمک زیادی به شما می‌کند! نکته جالب این است که فونت Typewriter یکتا از بهینه‌ترین فونت‌ها برای تغییر فونت در اینستاگرام است و متن‌های آن به سادگی خوانده می‌شود. بسیاری از صفحات پارسی که نمی‌خواهند از فونت پیش‌فرض (کلاسیک) کاربرد کنند، از این فونت بهره‌گیری می‌کنند و کاربران به راحتی می‌توانند متن‌های آن‌ها را بخوانند.

فونت چهارم) فونت Strong، یک فونت درشت برای نوشتن متن‌‍های مهم
به پیگیری یک فونت برای جلب نظر کاربران هستید؟ بسیاری عالی، فونت Strong رهنمود ما به شما است! این فونت اگر چه در ظاهر یک فونت ساده به نظر می‌رسد، اما یک فونت برجسته و بسیار عالی برای نمایش متن‌های مهم به کاربران است. اگر مدیریت یک صفحه تجاری را برعهده دارید و در آن اطلاع‌رسانی رویدادها یا بازاریابی محصولات خویش را انجام می‌دهید، فونت Strong به شما کمک می‌کند الی متن‌های خود را به شکل کاملاً بهینه با کاربران اینستاگرام به اشتراک بگذارید. نکته جالب آن که این فونت کمی کج (Italic) شده است تا در کناره برجسته و درشت بودن خود، بتواند نظر کاربران را بیشتر جلب کند! توصیه می‌کنم فقط برای عنوان‌های کوتاه از این فونت بهره‌گیری کنید، زیرا این فونت درشت است و اگر بخواهید برای متن‌های طولانی خود از آن بهره‌گیری کنید، کاربران از خواندن متن شما خسته می‌شوند.

با استفاده از این ۴ فونت به راحتی می‌توانید به تغییر فونت اینستاگرام در تقسیم استوری بپردازید و تعامل کاربران را افزایش دهید.

 

تغییر رنگ متن در استوری اینستاگرام
پس از تغییر فونت اینستاگرام و استفاده از فونت موردنظر خود در بخش استوری، موعد آن رسیده است که رنگ متن خویش را تغییر دهید! بر اساس گزارش‌های موجود در بخش تجربه کاربری، رنگ یگانه از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار در تعامل کاربران است. با به کارگیری قابلیت تغییر رنگ در تقسیم استوری، به راحتی می‌توانید جذابیت استوری و متن نوشته شده را افزایش دهید و تعداد ریپلای استوری خویش را بیشتر کنید. برای تغییر رنگ متن‌ها، نخست باید متن موردنظر خویش را بنویسید و فونت آن را تغییر دهید؛ منظور ما از تغییر فونت این است که می‌توانید از همان فونت کلاسیک کاربرد کرده یا گرد از ۴ فونت معرفی شده را انتخاب کنید. پس از نگارش متن موردنظر کافی است از راه چندین رنگ نمایش دیتا شده در ذیل صفحه، یکتا را گزینش کنید

 

تغییر رنگ و فونت متن در استوری

 

برای هر رنگ، چندین رنگ کم‌ رنگ‌تر و پر رنگ‌تر هستی دارد که بر بنیاد سلیقه خویش و رنگ‌های موجود در عکس خود یکی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پس از انتخاب رنگ موردنظر، به استوری خویش دقت کنید لغایت رنگ گزینش شده باعث تفریق خوانایی نوشته نشود! در ضمن باید متن موردنظر را در بخشی از استوری خویش قرار دهید که متن کاملاً خوانا باشد؛ برای تغییر محل متن خود بس است انگشت خود بر روی متن پیمان دهید و آن را به محل دلخواه خویش بکشید و سپس رها کنید. برخی از کاربران می‌خواهند همه متن یک رنگ باشد ولی فقط به یک یا چند کلمه ویژه رنگ دیگری بدهند؛ برای این پیشه بس است آن کلمات را به صورت جداگانه انتخاب و رنگ موردنظر خود را بر روی آن اعمال کنید! در این مورد باید توجه داشته باشید که اگر چند کلمه مدنظرتان است و آن کلمات پشت راز هم نیستند، باید این واژه ها را به چهره جداگانه انتخاب و تغییر رنگ دهید. مثلاً در تصویر بالا at You like نوشته شده است و کلمه You رنگ دیگری دارد.

یکی دیگر از قابلیت‌های این بخش، قابلیت انتخاب رنگ متن از طریق رنگ‌های موجود در تصویر استوری است! برای این پیشه بس است ابتدا متن یا واژه موردنظر خود را برگزیدن کرده و سپس با کلیک بر روی آیکن قطره‌چکان، رنگ موردنظر را برای اعمال بر روی آن واژه برگزیدن کنید. با به کارگیری این دست موزه می‌توانید مانند افزار زیر یک متن را به چهره چند رنگی (gradient) در بیاورید و استوری خود را جذاب‌تر کنید؛

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 125
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 10
 • بازدید امروز : 53
 • باردید دیروز : 14
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 53
 • بازدید ماه : 367
 • بازدید سال : 2,437
 • بازدید کلی : 3,376